Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum založené v duchu vzájomného rešpektu a medzidruhovej spolupráce.
 
DomovDomov  PortálPortál  Latest imagesLatest images  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 Sio - představení

Goto down 
5 posters
AutorSpráva
Sio
Čitateľ
Sio


Počet príspevkov : 25
Join date : 28.05.2013

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 21:42

Zdravím ve spolek,

jako autora překladu http://www.onvampires.com/cz/ mě sem pozval váš člen Morteth. Svou přezdívku jsem si zvolil náhodně, nehledejte za tím vůbec nic.
Budu zde asi spíše jako pozorovatel, můj čas je nyní více než omezený, ale případně odpovím na otázky ohledně zmíněného webu, tj. na takové, na které odpověď znám, můžu a chci dát. Názory, jak k obsahu, tak ke stylistice, jazyku i obecně kvalitě, uvítám.

Můj věk není důležitý; mám také okrajovou zkušenost s okultismem a pragmatickým řešením "strašení v domech", kdy ne-paranormální příčina může být nebezpečnější než ta nadpřirozená (vlastní vícenásobná zkušenost), za což se mnou v mnoha kruzích diskutovat nechtějí, ale já si přesto myslím, že je důležité skepticky vyřadit pozemské příčiny, aby nám zůstaly síly se věnovat těm opravdu zajímavým.

J
Návrat hore Goto down
http://www.onvampires.com/cz/
Layla

Layla


Počet príspevkov : 1739
Join date : 11.12.2012
Age : 34

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 21:47

Takú rýchlosť som naozaj nečakala.
Ešte som ten web nestihla prečítať úplne celý, ale zatiaľ sa javí byť celkom zaujímavý, no po pravde som vôbec nečakala, že sa registruješ. V každom prípade ťa u nás vítam a som zvedavá ako dopadne hlasovanie.
Návrat hore Goto down
https://vampyre-blood.slovakforum.net
Peter Stumpf
Čitateľ



Počet príspevkov : 179
Join date : 02.01.2013

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 21:48

Mě na tom webu tedy nějaké informace zarazily, hlavně abnormální regenerace, extrémní síla atd., ale jsem tedy obecně k většině paranormálních jevů spíš skeptický, tak počkám, co ostatní.
Návrat hore Goto down
Hrobař
Vampyrolog
Hrobař


Počet príspevkov : 1067
Join date : 27.12.2012
Age : 34

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 21:49

Tak tě u nás vítám. Opravdu mě těší že jsi nás navštívil. Zrovna dnes tu řešíme web který překládáš. Na mě udělal velký dojem. A samotnou kvalitu, hlavně čtivost, překladu můžu pochválit.
Jen se tě zeptám zdali jsi se už někdy s komunitou Otherkinů, tady říkáme nelidí, setkal?

S vyloučením běžných příčit během vyšetřování plně souhlasím. Nedělají to jen amatéři.
Návrat hore Goto down
Sio
Čitateľ
Sio


Počet príspevkov : 25
Join date : 28.05.2013

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 22:05

Lilith napísal:
Takú rýchlosť som naozaj nečakala.
Ešte som ten web nestihla prečítať úplne celý, ale zatiaľ sa javí byť celkom zaujímavý, no po pravde som vôbec nečakala, že sa registruješ. V každom prípade ťa u nás vítam a som zvedavá ako dopadne hlasovanie.
Ahoj. Máte tady jednoho hodně aktivního člena, který má to štěstí, že se mu podařilo mě zastihnout Cool

Peter Stumpf napísal:
Mě na tom webu tedy nějaké informace zarazily, hlavně abnormální regenerace, extrémní síla atd., ale jsem tedy obecně k většině paranormálních jevů spíš skeptický, tak počkám, co ostatní.
Facinující? To ano. Paranormální?

Arthur C. Clarke napísal:
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
A technologie nemusí znamenat plechové a plastové věci, nýbrž cokoliv od organické chemie po biotechnologie a biorobotiku.

Hrobař napísal:
Tak tě u nás vítám. Opravdu mě těší že jsi nás navštívil. Zrovna dnes tu řešíme web který překládáš. Na mě udělal velký dojem. A samotnou kvalitu, hlavně čtivost, překladu můžu pochválit.
Jen se tě zeptám zdali jsi se už někdy s komunitou Otherkinů, tady říkáme nelidí, setkal?

S vyloučením běžných příčit během vyšetřování plně souhlasím. Nedělají to jen amatéři.
Moc rád si přečtu názory. Koneckonců ty relevantní pro mě není problém přeložit a předat autorovi.
Já sám s kvalitou překladu až tolik spokojený nejsem. Jsou chvíle, kdy si člověk uvědomí jak malou slovní zásobu rodného jazyka má (když jej používá snad nejméně), a stráví neskutečné minuty s frází na jazyku, která se mu ale nakonec stejně nevybaví.

Komunitu otherkinů neznám; do některých alternativních kultur mám přesah.
Návrat hore Goto down
http://www.onvampires.com/cz/
Peter Stumpf
Čitateľ



Počet príspevkov : 179
Join date : 02.01.2013

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 22:07

Dobrá, neříkejme paranormální jevy, ale prostě jevy současnou vědou nepopsané. Ale to je jedno, jsem tady advocatus diaboli, skeptik vůči všemu divnému.
Návrat hore Goto down
Layla

Layla


Počet príspevkov : 1739
Join date : 11.12.2012
Age : 34

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 22:12

No jo, aspoň mňa akceptuješ Razz
Dobre teda, ja som za prijatie, keď pre nič iné, tak pre tvoje vedomosti a uspokojenie mojej zvedavosti.
Návrat hore Goto down
https://vampyre-blood.slovakforum.net
Hrobař
Vampyrolog
Hrobař


Počet príspevkov : 1067
Join date : 27.12.2012
Age : 34

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 22:13

Tvůrce je většinou se svojí prací nejméně spokojený právě proto že ji na rozdíl od cílových konzumentů srovnává se svou vizí. :-)

Nelidi jsou v podstatě lidi kteří se vyznačují speciálními vlastnostmi. Uvnitř se dočteš víc.

No já hlasuji PRO vstup. Sio je nejen překladatel ale věřím že sám má hodně co říct.
Návrat hore Goto down
Peter Stumpf
Čitateľ



Počet príspevkov : 179
Join date : 02.01.2013

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 22:13

Taky bych byl pro, už teď je tu široké názorové spektrum.
Návrat hore Goto down
Sio
Čitateľ
Sio


Počet príspevkov : 25
Join date : 28.05.2013

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 22:32

Peter Stumpf napísal:
Dobrá, neříkejme paranormální jevy, ale prostě jevy současnou vědou nepopsané. Ale to je jedno, jsem tady advocatus diaboli, skeptik vůči všemu divnému.
Proti tomu přístupu nic nemám, koneckonců ani já tak snadno nevěřím ničemu, co si nemůžu ověřit a osahat.

Lilith napísal:
Dobre teda, ja som za prijatie, keď pre nič iné, tak pre tvoje vedomosti a uspokojenie mojej zvedavosti.
Snad budu schopen nejen tvou zvědavost uspokojit.

Hrobař napísal:
Tvůrce je většinou se svojí prací nejméně spokojený právě proto že ji na rozdíl od cílových konzumentů srovnává se svou vizí. :-)
Nelidi jsou v podstatě lidi kteří se vyznačují speciálními vlastnostmi. Uvnitř se dočteš víc.
No já hlasuji PRO vstup. Sio je nejen překladatel ale věřím že sám má hodně co říct.
A sám začíná být i trochu zvědavý, jak na obsah, tak na dotazy.
Návrat hore Goto down
http://www.onvampires.com/cz/
Morteth
Vampyr
Morteth


Počet príspevkov : 276
Join date : 01.01.2013

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 22:35

Myslím a doufám, že můžu být PRO.
Návrat hore Goto down
Hrobař
Vampyrolog
Hrobař


Počet príspevkov : 1067
Join date : 27.12.2012
Age : 34

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 22:36

No ještě tak během zítřka dáme prostor pro další hlasující a když bude nadále panovat shoda tak dostaneš členství. Tak to u nás chodí. Taková pojistka proti Edwardofilům.

Zajímáš se o téma vampýrů i nějak jinak krom překladu daných stránek?
Návrat hore Goto down
Sio
Čitateľ
Sio


Počet príspevkov : 25
Join date : 28.05.2013

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/28/2013, 22:55

Rozumím. Nikam nespěchám.

O upírská témata se zajímám, resp. různé alternativy mě zajímaly už dříve, jako například goticky elegantní a mírně dekadentní ztvárnění upírů z "Interview s upírem", nicméně poslední dobou spíš prozkoumávám příběh který překládám ...s překvapivými výsledky (toliko teď můžu říct).
Návrat hore Goto down
http://www.onvampires.com/cz/
Hrobař
Vampyrolog
Hrobař


Počet príspevkov : 1067
Join date : 27.12.2012
Age : 34

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/29/2013, 18:29

Tak hlasování proběhlo jednomyslně. Blahopřeji k členství.

Jen dodám dvě technické maličkosti. Zaprvé téma týkající se webu který překládáš je tady:
https://vampyre-blood.slovakforum.net/t282-topic

Za druhé pokus se omezit přímé citace protože to poněkud narušuje celistvost textu.
Návrat hore Goto down
Sio
Čitateľ
Sio


Počet príspevkov : 25
Join date : 28.05.2013

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/29/2013, 21:23

Díky tedy.
Nechte mi teď nějaký čas na seznámení s obsahem, který zde tvoříte, není toho málo, a v dokazovaném tématu se klidně rovnou ptejte, měli jste-li ohledně webu nějaké dotazy připravené.
Návrat hore Goto down
http://www.onvampires.com/cz/
Layla

Layla


Počet príspevkov : 1739
Join date : 11.12.2012
Age : 34

Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime5/30/2013, 17:05

Vítam ťa Smile
Návrat hore Goto down
https://vampyre-blood.slovakforum.net
Sponsored content





Sio - představení Empty
OdoslaťPredmet: Re: Sio - představení   Sio - představení Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Sio - představení
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Představení
» Spár - představení

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Útočisko :: Predstavenie-
Prejdi na: