Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum založené v duchu vzájomného rešpektu a medzidruhovej spolupráce.
 
DomovDomov  PortálPortál  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 The Black Veil

Goto down 
AutorSpráva
Layla

Layla

Počet príspevkov : 1739
Join date : 11.12.2012
Age : 31

The Black Veil Empty
OdoslaťPredmet: The Black Veil   The Black Veil Icon_minitime1/2/2015, 22:40

Dodržiavanie The Black Veil je dobrovoľné, ale väčšina komunity sa s týmito pravidlami stotožňuje a mnohé spoločenstvá ich používajú ako východiskové body pri tvorbe vlastných pravidiel.

Hlavnou funkciou The Black Veil je poskytnúť široko publikovaný etický kódex, v ktorom môžu v prípade problémov (znásilnenie, krádež, vražda nesúca znaky vampyrizmu) i média vidieť, že princípy The Black Veil, takéto správanie nepovoľujú a že tí, ktorí páchajú takéto zločiny, ich páchajú za hranicami toho, čo považujeme za prijateľné.
Existencia  The Black Veil slúži viac pre našu vlastnú ochranu ako pre čokoľvek iné, a jeho ďalšia existencia nám zaisťuje, že tí, ktorí sa nachádzajú mimo našu spoločnosť majú pozitívnejší pohľad na to, kto sme, čo robíme a prečo to robíme.

Tu je najaktuálnejšia verzia The Black Veil z roku 2002, schválené domom Kheperu:

THE BLACK VEIL

1. DISKRÉTNOSŤ

Rešpektujte samých seba a prezentujte sa tak, aby vás aj ostatní rešpektovali. Buďte opatrní pri odhaľovaní vlastnej prirodzenosti. Vysvetlite čo ste, nie tak aby ste šokovali, ale tak aby ste iných poučili a informovali.  Nechváľte sa tým čo ste, pretože či chcete alebo nie, tak vaše správanie ovplyvňuje zvyšok komunity.

Zverte sa so svojou prirodzenosťou len tým, ktorí budú schopní pochopiť a prijať vás takých aký ste, naučte sa rozpoznávať takýchto ľudí.

2. ROZMANITOSŤ

Existuje medzi nami mnoho praktík a uhľov pohľadu. Ani jeden z nás nemá všetky odpovede na to, kto a čo vlastne sme. Preto rešpektujte individuálnu voľbu a presvedčenie každého človeka. Ďalšie informácie o nich a zdieľajte s nimi to, čo už viete. Naša rozmanitosť je naša sila, a preto by sme nemali dovoliť nedorozumeniam aby našu komunitu oslabili.

Nájdite cestu, ktorá je pre vás tá pravá a podporujte v tom aj ostatných.

3. KONTROLA

Nedovoľte, aby vás vaša temnota pohltila. Ste viac ako len váš hlad, môžete ho vedome kontrolovať. Nebuďte bezohľadní. Vždy myslite na bezpečnosť. Nikdy sa nekŕmte len preto, lebo si myslíte, že vás to urobí mocnými; kŕmime sa preto, lebo je to potrebné.

Buďte verní svojej prirodzenosti, ale nikdy ju nepoužite ako zámienku k tomu aby ste ohrozili ľudí vo svojom okolí.

4. STARŠÍ

Rešpektujte tých, ktorí si to zaslúžia. Každý si môže nárokovať titul, ale len skutočný vodca sa prejavuje tvrdou prácou, veľkými činmi a venuje svoju pozornosť komunite. Mal by byť tým, kto ostatných vedie, nie diktátorom. Môžete sa na nich dívať ako na príklady, ale vždy sa rozhodujte sami za seba, čo musíte urobiť.

Rešpektujte osoby, nie pozície, a pochopte, že vaše voľby sú vždy len vaše.

5. SPRÁVANIE

Vedzte, že existuje reakcia na každú akciu, a že vy sami nesiete zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Vzdelávajte sa v oblasti rizikového správania, aby ste sa potom mohli snažiť vždy jednať múdro a so zdravým rozumom. Nedovoľte, aby vás ostatní zneužívali, ale tiež sebecky nevyužívajte ostatných.

Rešpektujte práva ostatných a zaobchádzajte s nimi tak, ako by mali zaobchádzať s vami.

6. DARCOVIA

Ku kŕmeniu by malo dochádzať len medzi dospelými. Umožnite potencionálnym darcom aby mohli urobiť informované rozhodnutie ešte pred tým, ako sa stanú vašimi darcami. Neberte chamtivo od ostatných, ale snažte sa urobiť výmenu tak, aby bola príjemná a prínosná pre všetkých.

Rešpektujte život, ktorým sa kŕmite, a nezneužívajte tých, ktorí vám ho poskytujú.

7. SPOLOČENSTVO

Motivujte ostatných vo svojej komunite k výmene nápadov, informácií a vzájomnej podpore. Buďte pohostinný k ostatným a oceňte ich pohostinnosť ak vás zahŕňa. Nenechajte sa zapojiť do protizákonnej činnosti, pretože nás tým všetkých môžete ohroziť.

Snažte sa živiť našu komunitu a podporovať tých, ktorí sú takí ako vy.

Napísal otec Todd circa v roku 1998, upravené Michelle Belanger v roku 2000 a 2002.

_________________________________________________
Nikdy neposudzuj knihu podľa obalu! Po jej otvorení sa môžeš sklamať...

Instagram
Návrat hore Goto down
https://vampyre-blood.slovakforum.net
 
The Black Veil
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
 :: Útočisko :: Úvod-
Prejdi na: